مجموعه ها

سندرم پاهای بیقرار و ارتباط آن با کیفیت خواب در بیماران مبتلا به اپی لپسی (فعالیت های ناگهانی)

  • توسط ایران اسلیپ
  • وبلاگ

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شیوع بالای بعضی از اناوع اختلالات خواب مثل خواب آلودگی بیش از حد روزانه و خواب با کیفیت بد در بیماران دچار اپی لپسی مشاهده شده است. سندرم پای بیقرار یک اختلال عصبی (نورولژیک) شایع است که در بیشتر بیماران تشخیص داده نشده باقی میماند. این سندرم سبب ایجاد اختلال دذ خواب می گردد. علت بروز این بیماری و اختلالات همراه آن هنوز به خوبی شناخته نشده است. این مطالعه با هدف بررسی شیوع این اختلال در بیماران دچار اپی لپسی یا بیماران دارای حرکات ناگهانی موضعی یا کلی بدن و اثر آن بر کیفیت خواب بیماران انجام شد.

این مطالعه در میان 97 بیمار دچار اپی لپسی انجام شده است. 97 نفر از افرادی که از نظز سن و جنس با بیماران همسان شده بودند نیز به عنوان گروه کنترل انتخاب گردیدند. در نتیجه این پژوهش مشخص شد که شیوع سندرم پای بیقرار در میان بیماران دچار اپی لپسی شایع تر است. شیوع کیفیت بد خواب نیز در میان این بیماران بیشتر است. سندرم پای بیقرار یک اختلال شایع در بیماران اپی لپتیک است. با توجه به یافته های مطالعه ما این سندرم ممکن است دلیلی برای کیفیت بد خواب در این بیماران باشد.

 

منبع: مجموعه مقالات ارایه شده در کنگره سراسری اختلالات خواب

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…