مجموعه ها

snore-apnea-iransleep

تغییر موقعیت خواب

درمان با تغییر موقعیت خواب (Positional therapy)، یک روش رفتاری به منظور درمان وقفه تنفسی حین خواب است. برخی از افراد زمانی که به پشت می خوابند دچار وقفه تنفسی حین خواب می شوند. به این حالت تاق باز (supine) گفته می شود.

درمان با تغییر موقعیت خواب (Positional therapy)، یک روش رفتاری به منظور درمان وقفه تنفسی حین خواب است. برخی از افراد زمانی که به پشت می خوابند دچار وقفه تنفسی حین خواب می شوند. به این حالت تاق باز (supine) گفته می شود. تنفس این افراد زمانی که به پهلو می خوابند، به حالت معمول باز می گردد. درمان با تغییر موقعیت خواب ممکن است با پوشیدن یک وسیله مخصوص به دور کمر یا پشت همراه باشد. این وسیله موجب می شود تا شما در حین خواب به پهلو قرار گیرید. راه درمانی دیگر استفاده از یک وسیله کوچک است که از تکنولوژی «بازخورد لرزشی لمسی (vibro-tactile feedback)» بهره می برد. این وسیله به پشت گردن بسته می شود و زمانی که فرد به پشت می خوابد، به آرامی شروع به لرزش می کند. لرزش ایجاد شده بدون اینکه شما را از خواب بیدار کند، به بدن شما هشدار می دهد تا موقعیت خواب خود را تغییر دهد. درمان با تغییر موقعیت خواب می تواند به تنهایی و یا همراه با سایر روش های درمان وقفه تنفسی حین خواب استفاده شود.

درباره ما:

مراحل کار در کلینیک تخصصی اختلالات خواب چگونه است؟

 • Find Locations

  1. آشنایی و نوبت دهی

  روش های دسترسی به این مجموعه شامل تلفن های 88230232 و 88230233، وبسایت www.iransleep.com، کانال تلگرام drsadeghniiat@ و صفحه اینستاگرام iransleep@ و شماره تلگرام 09336112512 می باشد. شما میتوانید به منظور تعیین نوبت با شماره تلفن 88230231 در روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 9 شب تماس بگیرید.
   
 • choose a category

  2. ارزیابی

  ارزیابی و تشخیص انواع اختلالات خواب شامل تست پلی سومنوگرافی شبانه یا تست خواب (PSG)، تست سی پپ تیتراسیون (CPAP Titration)، تست میزان خواب آلودگی طی روز (MSLT)، تست تشخیصی میزان توانایی بیدار ماندن (MWT) می باشد که دو روش ارزیابی اول در طی یک شب بستری و دو روش ارزیابی دوم در طی یک روز بستری انجام می شود.
   
 • choose a category

  3. درمان و پیگیری

  پس از انجام مرحله ارزیابی و تشخیص، روش های درمانی مختلف شامل توصیه های بهداشت خواب، مشاوره شناختی یا رفتاری، دستگاه های CPAP یا CPAP BiLevel، دستگاه داخل دهانی Oral Appliance، مدیریت وزن، دارو و ... به اجرا در می آید. روند درمان، ارتباط با شرکت های ارایه کننده محصولات و خدمات، همکاران و... به درخواست بیماران و مراجعین از طریق روش های دسترسی بیان شده قابل پیگیری می باشد.
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…